O nas

ALMET

Jesteśmy firmą posiadającą wieloletnie doświadczenie na polskim rynku surowcowym i usługowym. Rozpoczęliśmy swoją działalność jako niewielkie przedsiębiorstwo pod Krakowem, skupiając się na wąskim rynku, głównie lokalnym. Od początku zajmowaliśmy się skupem, przerobem i sprzedażą złomów metali nieżelaznych, złomów stalowych oraz segmentem surowców wtórnych. Dzięki reorganizacji notujemy systematyczny i dynamiczny rozwój.

Obecnie posiadamy kilka oddziałów i hal produkcyjnych, zajmujących się działalnością hurtową i detaliczną. Funkcjonujemy na terenie całego kraju, w szczególności skupiając działalność w województwie małopolskim, śląskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

Operujemy w większości na własnych terenach przemysłowych, posiadamy specjalistyczny sprzęt i stale rozwijamy swój park maszynowy, nieustannie wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów. Posiadamy własny, wyłącznie polski kapitał. Obecnie zajmujemy się hurtowym i detalicznym skupem surowców wtórnych, takich jak: makulatura, folia, tworzywa sztuczne, metale nieżelazne, a w szczególności puszki aluminiowe oraz złom żelazny i żeliwny. Ponadto zajmujemy się obsługą budownictwa, a także usługami transportowymi w kraju i za granicą.

Wierzymy, że osiągnęliśmy punkt, z którego nadal możemy rozwijać i poszerzać naszą działalność.

Nasz system wartości

Spółka opiera swoje działanie na czterech filarach. Są to: ekologia, prostota, sumienność i rozwój.

EKOLOGIA

Firma ALMET działa zawsze w zgodzie ze środowiskiem naturalnym i na rzecz jego ochrony. W naszych zakładach przerabiamy rocznie kilkadziesiąt tysięcy ton surowców, z czego bardzo dużą ilość stanowią odpady z papieru i tektury. Odpowiada to uchronieniu tysięcy w pełni wyrośniętych drzew.

PROSTOTA

Naszym celem jest stworzenie jak najprostszej drogi dotarcia do Klientów. Skupiamy się na współpracy na poziomie lokalnym, za pośrednictwem licznych placówek i punktów skupu. Poprzez prosty system zarządzania jesteśmy w stanie sprawnie podejmować decyzje, co znacznie ułatwia współpracę z nami zarówno Klientom prywatnym, jak i przedstawicielom większych przedsiębiorstw.

SUMIENNOŚĆ

Gwarantujemy sumienność i rzetelną obsługę Klienta. Wieloletnie doświadczenie i znajomość rynków, na których działamy sprawiają, że jesteśmy pewnym partnerem. Kładziemy duży nacisk na jakość wykonywanej pracy, odpowiedzialność oraz kompleksowe rozwiązania.

ROZWÓJ

Cechuje nas ciągłe dążenie do rozwoju oraz chęć wdrażania nowych metod obsługi naszych Klientów. Traktujemy naszą pracę jako składową wyników osiąganych przez współpracujące z nami firmy, a więc sukces Klientów jest także naszym celem.

 

Zdjęcie autorstwa fauxels z Pexels